Anasayfa
21 Kasım 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Bakan Soylu: Kim çocuklarımızı zehirlemeye çalışırsa onların ayaklarını kırın

Bakan Soylu: Kim çocuklarımızı zehirlemeye çalışırsa onların ayaklarını kırın

Bakan Soylu, İzmir'de düzenlenen En İyi Narkotik Polis Anne programında, "Tekrar söylüyorum. Kim çocuklarımızı zehirlemeye kalkarsa, kim okulların önüne pusu kurarsa, kim çocuklarımızı zehirlemeye kalkarsa onların ayaklarını kırın, ayaklarını kırın, ayaklarını kırın.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuyla mücadelede hiçbir çocuğun ve ailenin feda edilmemesi gerektiğini söyledi.
Bakan Soylu, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen En İyi Narkotik Polisi Anne programına katıldı.

20162017 döneminde uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısının 941'e yükselmesinin ardından çalışma başlattıklarını söyleyen Soylu, bunun sonucunda sayının hızla düştüğünü söyledi.

Bakan Soylu, kendisine ulaşarak yardım isteyen uyuşturucu bağımlısı bir gencin annesinin kendisi için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Çıktım, bir söz söyledim. Ölüm 941 yılına ulaştı. Bütün dünya bundan vazgeçti. Adeta sağanak gibi uyuşturucuyla karşı karşıya kaldığımız bir durum var. "Kaymakamlar burada, emniyet müdürleri burada, polisler burada. Okulunuzun önünde uyuşturucu satıcısı görseniz ayağını kırın" dedim. Kıyamet patlak verdi. İçişleri Bakanı böyle mi söylüyor? Burada tekrar söylüyorum. Tekrar soyleyeceğim. Kim çocuklarımızı zehirlemeye kalkarsa, kim okulların önüne pusu kurarsa, kim çocuklarımızı zehirlemeye kalkarsa, onların ayaklarını kırın, ayaklarını kırın, ayaklarını kırın. 2021'in sonunda 270'e, 2022'nin sonunda neredeyse çeyreğe ve 250'ye düştü. Bu bize yeter mi? Hayır, bir çocuğu veya aileyi feda edemeyiz. " dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Akkuyu," Hedefimiz çok kısa sürede elektrik üretmek" Poşetler ne kadar olacak? 6.8 büyüklüğündeki bir depremin vurduğu Tayvan'da binalar ve yollar çöktü,tren vagonları raydan çıktı. Pakistan'da muson yağmurlarından ölenlerin sayısı 91'e yükseldi