Anasayfa
20 Kasım 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Stefanos Kasselakis: Yunanistan'ın ana muhalefet partisi SYRIZA'nın 35 yaşındaki yeni lideri kim?

Stefanos Kasselakis: Yunanistan'ın ana muhalefet partisi SYRIZA'nın 35 yaşındaki yeni lideri kim?

Yunanistan'ın en büyük muhalefet partisi olan radikal sol SYRIZA'nın 15 yaşındaki lideri Alexis Tsipras'ın Mayıs ayındaki parlamento seçimlerinde ilk yenilgisini alarak ikinci sırada yer almasının ardından başlayan partinin liderlik yarışını 35 yaşındaki Stefanos Kasselakis kazandı.

Kasselakis, Alexis Tsipras'ın önerisi üzerine 2023 seçimlerine SYRIZA'nın milletvekili adayı olarak katıldı; ancak seçilemedi.

Orta ve yüksek öğrenimini aldığı Amerika Birleşik Devletleri'nden yeni gelmiş bir işadamı olarak pek tanınmıyordu.

Kasselakis 1988 yılında Atina'da doğdu ve aslen Giritlidir. Atina Koleji'nde okurken ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ne göç ettiğinde 14 yaşındaydı.

Orta öğrenimini ABD'nin Massachusetts eyaletinde tamamladıktan sonra annesinin öğretim görevlisi olduğu Pensilvanya Üniversitesi Bankacılık ve Ekonomi Bölümü'nden mezun olmuştur.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Peker'in "tek mal varlığım" dediği Beykoz'daki lüks villa Milli Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü'ne devredildi. Aydemir Akbaş'a çağın hastalığı olan kanser teşhisi kondu. İsveçli Bakan: Ankara'da yapılması planlanan görüşmeyi erteleme kararı aldık. Zombie Detective dizisiyle tanınan Jung Chael Yul, evinde ölü bulundu